Так напевно співпало, але відколи єпископ Кам.-Подільський римо-католицької конфесії Леон Дубравський та доктор мистецтвознавства Кам.-Подільського Національного Університету Огієнка Наталія Урсу забрали з Тарноруди на реставрацію віднайдену мною найдавнішу старовинну чудотворну ікону Ісуса Христа Милосердного – три роки Тарнаруда і навколишні землі зазнають справжньої біди.У 2014 році сильна злива підхопивши з полів і городів розпушений чорнозем змітала на своєму шляху господарські будівлі, огорожі, тварин і птицю. А в останні два роки у криницях стала пропадати вода, озера і болота стали висихати, річка Збруч геть обміліла.
Дощі оминають святу Тарноруду, яка колись була давнім духовним центром, до якої йшов народ з усіх усюд. Найвищою мрією для кожного з нас має стати об,єднання християн різних конфесій і першим кроком до цього є ідея будівництва першого Храму Єднання у Христі у Тарноруді на святому місці на Ісусовій горі, з якої як на долоні видно Ісусове озеро з невеличким острівком – наче цвях, забитий у стопу Ісуса, а у Храмі має зцілювати людей ця чудотворна ікона.
Досліджуючи у Тарноруді колекцію найврожайніших сортів картоплі та виростивши в черговий раз потужний врожай по новій технології, зібрати його виявилося вкрай важко, враховуючи те, що чорнозем через відсутність дощів зцементувався і картоплекопалку приходилося не тільки зварювати від постійних тріщин і розломів, але й що разу звільняти з неї величезні глиби.
Такої посухи не пам,ятають навіть старожили.
Картопляр сорто-дослідник А. Резнік
Тел..0982085800
ел.адр. reznik.a@i.ua